ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Zyrtare: Aquilani zgjat kontratën me Romën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Zyrtare: Aquilani zgjat kontratën me Romën   Tue May 26, 2009 7:11 pm

Mesfushori i Romës, Alberto Aquilani, e ka zgjatur kontratën me Giallorossët deri në vitin 2013, shkruan faqja zyrtare e klubit.

Sipas asroma.it, Aquilani do të fitojë 3.2 milionë euro për këtë sezon, 3.6 milionë euro për sezonin 2009/10, 3.9 milionë euro për sezonin 2010/11, dhe nga 4.5 milionë euro për dy sezonet tjera.

Marrëveshja e mëparshme e 24-vjeçarit skadonte në vitin 2010 dhe për të ishin të interesuara shumë skuadra, duke përfshirë edhe Interin dhe Juventusin, mirëpo kryeqytetasit reaguan menjëherë duke ia vazhduar kontratën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Zyrtare: Aquilani zgjat kontratën me Romën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: