ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Venezuela dhe Bolivia furnizojnë Iranin me uran

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Venezuela dhe Bolivia furnizojnë Iranin me uran   Tue May 26, 2009 8:41 pm

Sipas informacioneve të qeverisë izraelite Venezuela dhe Bolivia mbështesin Iranin për programin e tij atomik.

Të dyja vendet i vunë Teheranit në dispozicion uran, thuhet në një informacion sekret të qeverisë, të cilën e publikon agjencia e lajmeve AP.

Por në këtë raport informativ nuk jepen detaje lidhur me rrugët e furnizimit me uran të këtyre dy shteteve amerikanojugore.

Venezuela dhe Bolivia mbahen si vende që kanë marrëdhënie të ngushta me Iranin.

Qeveria iraniane ka deklaruar përsëri se programin e saj atomik do ta përdorë vetëm për prodhim energjie. Por ndërkombëtarët dyshojnë se Irani ka si qëllim prodhimin e armëve atomike. Izraeli e konsideron programin si kërcënim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Venezuela dhe Bolivia furnizojnë Iranin me uran
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: