ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Gold Ag- Amanti (teksti dhe videoclipi)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Powery
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 90
Pikët : 260
Join date : 19/05/2009

MesazhTitulli: Gold Ag- Amanti (teksti dhe videoclipi)   Wed May 27, 2009 1:48 pm

kallzo kush na nemi kallzo kush na mallkoj a thu qka na gjet qe as gjum rahat spo boj mallkime t`kohës nga shekuj me par asnimilium i Shqipnis deri mat`mramin shqiptar u ndrrun hartat kufit me flamurin mbizotron heshtja dhe frika nën lëkur shkijet përmi ur lugina me t`zeza po qan çameria drejt nga preveza ja sot ja kurr duhet me lidh bes t`arit çdo bir i shqipes çdo djal i shqiptarit na coptun o vlla apet metum nër SHKA me gjak burgje tu la para botës t`ri tu u vra
:EVROPA kesh si kurv pa as1`kompleks
:t`qifsha Ban Ki Munin bashk me EULEX
:ska ma trika me 6pika kurv e keqe politika
:mos boft rahmet AMERIKA prap n`asht ka me prek thika.


reef .
Vi un nga Medvegja .Bujanoci edhe mbar Presheva qka po ndodh me neve vall kujt tash po ja lojm kto treva n`kom ngrihen n'katër an jemi t`zot t`gjith për veti bes japim para dekës do t`përcillet amaneti


Kosov kallxom kush pot`don e pot`shkelmon deri n`fyt me tradhti t`pa ngim me korrupcion .pa asni marre pa mendimin e tutes ngajn mas karrikav si peshqit mas bukes .a ki
zot o zotni? a ki non a ki fmi? a duhesh veq ti me pa e un me met pa sy ktheju rruges t`ZOTIT e jo rruges t`SHEJTANIT se apet ata t`hektit dalin n`fushen e mejdanit. për juve o sefaja për juve o lezeti për kurgjo s`bohet kiametii hajt se paret i jep shteti shkoni nëpër shpia kqyrne qa o varfnia hala për 1cop buk garant s`tka kajt fmia munesh me vazhdu kët ven me coptu veq nat`dynja kur ki me shku ti ki qka me kallxu se nashta keit senet n`kët jet tolerohen veq nana e atdheu përjet nuk harrohen.


reef .
Vi un nga Medvegja .Bujanoci edhe mbar Presheva qka po ndodh me neve vall kujt tash po ja lojm kto treva n`kom ngrihen n'katër an jemi t`zot t`gjith për veti bes japim para deltes do t`përcillet AMANETI


Si ilir jom shtri n'1 pjes t`madhe t`ballkanit sdi a ki ni për luft dioklicianit 1272 si mbret i Arbëris ideal 1flamur për qdo cep t`Shqiptaris .qohu Avni Rustemi po t`thrret çuni e vasha qohu se u mush kjo Shqipni me Esat Pasha ktu sundoj un kët n'ket shkamb vuni zoti prej kreut nuk luj sa tjet stina e moti flamuri shqiptar ska qa bon për ne n`qoftse na dashni s`kem për atdhe pa tradhtar hecim mar me mendje n`kok 1zot është në qiell e 1Shqipni mbi tok ku ësht aj problem qysh duket fati jem a duna mu kalb n`burg qe e mbrojta pragun tem gjyshi ma ka fal e ktu tjetër nuk sundon e sa i përket akuzës veq 1zot mu m`gjykon.


reef .3x
Vi un nga Medvegja .Bujanoci edhe mbar Presheva qka po ndodh me neve vall kujt tash po ja lojm kto treva n`kom ngrihen n'katër an jemi t`zot t`gjith për veti bes japim para deltes do t`përcillet AMANETI


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Gold Ag- Amanti (teksti dhe videoclipi)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime Shoqërore! :: Tekste këngësh-
Kërce tek: