ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Lazio bën ofertë për Xhemailin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Lazio bën ofertë për Xhemailin   Thu May 28, 2009 8:18 pm

"Calciomercato" njofton se Lazio ka bërë një ofertë prej gjashtë milionë eurosh për mesfushorin e Torinos, Blerim Xhemaili.

Mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane ka qenë njëri nga lojtarët më të mirë këtë sezon te Torino duke tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të Serie A.

23-vjeçari ka kontratë me Torinon deri në vitin 2012 , mirëpo ai ka dëshirë të transferohet në një skuadër më të madhe, dhe nëse Torino largohet nga Serie A, padyshim që Xhemaili do ta pranojë ofertën e Lazios.

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e fundit në Serie A, ndërsa Torino ende rrezikohet për të rënë nga elita e futbollit italian, për më keq, në javën e fundit Granata përballet me Romën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Lazio bën ofertë për Xhemailin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: