ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Zyrtare: Gourcuff nënshkruan marrëveshje katërvjeçare me Bordeaux

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Zyrtare: Gourcuff nënshkruan marrëveshje katërvjeçare me Bordeaux   Thu May 28, 2009 8:18 pm

Bordeaux ka njoftuar pasditen e të enjtes se e ka kompletuar transferimin e mesfushorit Yoann Gourcuff, i cili këtë sezon ka qenë i huazuar te skuadra franceze nga Milani.

Gourcuff ka treguar formë të jashtëzakonshme këtë sezon duke u shpallur lojtar i vitit në Ligën e Parë franceze dhe duke i ndihmuar skuadrës së tij që të jetë shumë pranë për ta fituar Kampionatin francez (Bordeaux ka nevojë për një pikë të vetme në xhiron e fundit të Ligue 1 për t’u shpallur kampion).

Konfirmimin e transferimit e kanë bërë presidenti i Bordeaux, Jean-Louis Triaud, dhe vetë lojtari, i cili është shprehur shumë i lumtur që do ta vazhdojë aventurën me skuadrën franceze.

“Jam i lumtur që do ta vazhdoj aventurën time sportive me Girondins (Bordeaux). Vendimi im për të nënshkruar me këtë skuadër është zhvilluar gjatë gjithë sezonit”, ka thënë mesfushori.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Zyrtare: Gourcuff nënshkruan marrëveshje katërvjeçare me Bordeaux
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: