ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Festa në Barcelonë, 1 i vdekur dhe 50 të arrestuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FatlumNumri i postimeve : 24
Pikët : 75
Join date : 27/05/2009

MesazhTitulli: Festa në Barcelonë, 1 i vdekur dhe 50 të arrestuar   Fri May 29, 2009 3:08 pm

Sipas gazetës katalanase, “La Vangarda” të enjten në Barcelonë janë arrestuar mbi 50 persona të cilët në mënyrë të dhunshme festuan fitoren e Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit, me rezultatin 4:1 kundër Atletik Bilbaos. Arrestimet e tifozëve të gjigantit katalanas kishin filluar fill pas mbarimit të ndeshjes në Sheshin e Katalonisë ku pati mbi 40 mijë fansa të Barcelonës. Dhuna filloi kur një grup prej afro 300 tifozëve filluan të godasin me gurë policinë dhe objektet për rreth. Në këtë rrëmujë një tifoz 35 vjeçar humbi jetën ndërsa mbi 110 persona të tjerë janë të lënduar prej të cilëve 34 janë policë. Nga të arrestuarit, pesë prej tyre janë persona të mitur. Kjo ka shkaktuar reagime të shumta në mediat spanjolle
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Festa në Barcelonë, 1 i vdekur dhe 50 të arrestuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: