ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Barcelona kampion i ri i evropes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FatlumNumri i postimeve : 24
Pikët : 75
Join date : 27/05/2009

MesazhTitulli: Barcelona kampion i ri i evropes   Fri May 29, 2009 3:15 pmSkuadra e Barcelonës është kampion i ri i Evropës në futboll. Katalanasit sonte në finalen e madhe të zhvilluar në Stadiumin Olimpik në Romë mposhtë skuadrën e Mançester Junajtid me rezultat 2:0.
Në një ndeshje fantastike me shumë raste në të dyja anët ishin golat e Eto’s në minutën e 10 dhe Mesi 20 minuta para fundit të përballjes ato të cilët i sollën fitoren skuadrës nga Katalonia. Ky është trofeu i tretë i Barcelonës në këtë kompeticion. Katalanasit më herët triumfuan në vitin 1992 dhe 2003. Me fitoren në finalen e madhe të ligës së Kampionëve, Barcelona kompletoi sezonin më të mirë në historinë e tyre duke fituar plotë 3 trofe, ndërsa Mançesteri lëshoi gjasën që të jetë skuadra e vetme që arriti të mbron trofeun e fituar në këtë kompeticion.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Barcelona kampion i ri i evropes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: