ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Ronaldo drejt real madridit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FatlumNumri i postimeve : 24
Pikët : 75
Join date : 27/05/2009

MesazhTitulli: Ronaldo drejt real madridit   Fri May 29, 2009 3:19 pm
Fituesi topit të artë për vitin 2008, Kristiano Ronaldo, megjithatë ka vendosur të largohet nga rradhët e Mançester Junajtedit pas përfundimit të këtij sezoni. Sipas gazetës britanike “The Sun”, portugezi dëshiron të shijojë sfida të reja në karierën e tij pasi që ka arritur maksimumin e tij në fanelën e “djajve të kuq”. Tre tituj në Premier Ligë dhe dy tituj në Ligën e Kampionëve janë të mjaftueshëm për kohën që Ronaldo e kaloi në Mançester. Portugezi të afërmve të tij u ka deklaruar se dëshiron që sezonin e ardhshëm të laujë për skuadrën e Realit të Madridit. Sipas “The Sun”, “mbretërit” duhet të shpenzojnë afro 70 milion paund për të blerë kartonin e futbollistit më të mirë në botë për vitin 2008.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ronaldo drejt real madridit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: