Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi

Numri i postimeve : 24
Pikët : 75
Join date : 27/05/2009

Barcelona kampion i ri i evropes Empty
MesazhTitulli: Barcelona kampion i ri i evropes   Barcelona kampion i ri i evropes EmptyFri May 29, 2009 3:15 pm

Barcelona kampion i ri i evropes Entrenocentralpark_x3x

Skuadra e Barcelonës është kampion i ri i Evropës në futboll. Katalanasit sonte në finalen e madhe të zhvilluar në Stadiumin Olimpik në Romë mposhtë skuadrën e Mançester Junajtid me rezultat 2:0.
Në një ndeshje fantastike me shumë raste në të dyja anët ishin golat e Eto’s në minutën e 10 dhe Mesi 20 minuta para fundit të përballjes ato të cilët i sollën fitoren skuadrës nga Katalonia. Ky është trofeu i tretë i Barcelonës në këtë kompeticion. Katalanasit më herët triumfuan në vitin 1992 dhe 2003. Me fitoren në finalen e madhe të ligës së Kampionëve, Barcelona kompletoi sezonin më të mirë në historinë e tyre duke fituar plotë 3 trofe, ndërsa Mançesteri lëshoi gjasën që të jetë skuadra e vetme që arriti të mbron trofeun e fituar në këtë kompeticion.