ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Njeriu me fytyre te re

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FatlumNumri i postimeve : 24
Pikët : 75
Join date : 27/05/2009

MesazhTitulli: Njeriu me fytyre te re   Fri May 29, 2009 6:38 pm
Një burrë, i cili mbeti pa hunë, pa faqe dhe pa buzën e sipërme, pas një aksidenti, ka dalë për herë të parë në publik, me fytyrën e tij të re, pas transplantimit. Ai bëhet personi i dytë në SHBA, që kërkon të rifitojë jetën, me një fytyrë të transplantuar. James Maki, 59 vjeçar, ia doli me sukses operacionit 17 orësh të gjatë, të kryer një muaj më parë. Aksidenti, e pati lënë atë me një vrimë të madhe në qendër të fytyrës, pasi kishte rënë në binarët elektrikë të metrosë. Për shumë vjet, ai mezi priste të dilte nga shtëpia, të shihte edhe një herë dritën e diellit mes miqsh, por fatkeqësisht për një kohë të gjatë, I trembej reagimit të kalimtarëve të zakonshëm. Pasi bisedoi me një doktor, i cili fliste në televizion për transplantimin e fytyrës, ai vendosi ti nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale. Rezultatet e operacionit u treguan në një konferencë për shtypin në Boston. 59 vjeçari, është mahnitur nga arritjet, edhe pse ishte i ndërgjegjshëm që nuk ishte më ai i para aksidentit. Për fytyrën e re, ai falënderoi jo vetëm mjekët, por edhe donatorin që financoi këtë operacion kaq të ndërlikuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Re: Njeriu me fytyre te re   Fri May 29, 2009 8:52 pm

Rregulloje Linkun e Foto's!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Njeriu me fytyre te re
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: