ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Bogdanoviq: Plani i Ahtisarit krejtësisht i papranueshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Bogdanoviq: Plani i Ahtisarit krejtësisht i papranueshëm   Fri May 29, 2009 9:41 pm

Ministri për Kosovën në Qeverinë serbe, Goran Bogdanoviq ka thënë se për Beogradin është krejtësisht i papranueshëm plani i Ahtisarit, si nga ana politike, ashtu dhe ajo teknike.Ky dokument asnjëherë nuk është shqyrtuar në Këshillin e Sigurimit të KB-së, ndërsa me përmbajtjen dhe propozimin për pavarësinë e mbikëqyrur të Kosovës, i shkel të gjitha normat ndërkombëtare, si dhe cenon integritetin dhe sovranitetin territorial të Serbisë, ka thënë Bogdanoviq.

Sipas ministrit serb, plani asnjëherë nuk mund të pranohet pjesërisht, ndërsa pjesa teknike dhe politike e planit nuk mund të ndahen. /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Bogdanoviq: Plani i Ahtisarit krejtësisht i papranueshëm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: