ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Napoli angazhon Quagliarellan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Napoli angazhon Quagliarellan   Fri May 29, 2009 10:01 pm

Mediat italiane kanë përcjellë lajmin se ekipi i Napolit sonte ka kompletuar transferimin e sulmuesit Fabio Quagliarella dhe mesfushorit Luca Cigarini.
Lajmet nga Italia bëjnë të ditur se sulmuesi i Udineses do të kalojë në Napoli për një shumë të vlefshme rreth 16 milionë euro, si dhe gjysmën tjetër të kartonit të Maurizio Domizzi, i cili ishte pronë e dyja klubeve.

Quagliarella është me prejardhje nga vetë Napoli, dhe sigurisht se kjo do të jetë një realizim ëndrre për sulmuesin italian, i cili pritet të nënshkruajë marrëveshje pesë-vjeçare.

Ndërkohë mesfushori i Atalantas, Luca Cigarini, thuhet se do të arrijë në Napoli për një shumë prej 4.5 milionë eurosh, ndërsa si pjesë e marrëveshje në drejtim të kundërt do të lëvizë mbrojtësi Gyorgy Garics, i cili ka luajtur për Napolin sezonin e fundit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Napoli angazhon Quagliarellan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: