ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 NBA: Lakers arrijnë finalen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: NBA: Lakers arrijnë finalen   Sat May 30, 2009 11:56 am

Kobe Bryant ka shënuar 35 pikë për të udhëhequr Los Angeles Lakers drejt finales së madhe të NBA-së, pasi mposhti në udhëtim ekipin e Denver Nuggets me rezultat 119-92, në ndeshjen e gjashtë finale të Konferencës Perëndimore.Bryant kontribuoi edhe me 10 asistime, derisa Pau Gasol dhe Lamar Odom shënuan nga 20 pikë secili për Lakers, që kualifikohen kështu për në finale me rezultat 4-2 nga ndeshjet finale të Perëndimit.

Te Denver, Carmelo Anthony pati pikët më të larta në ndeshje, edhe pse ishte i saktë në vetëm 6 nga 17 tentimet nga loja. J.R. Smith shënoi 24 pikë për Nuggets.

Los Angeles, që vitin e kaluar u mposht nga Boston Celtics në finale, këtë vit do të presë fituesin e finales së Konferencës Lindore, ku Orlando Magic avancon 3-2 ndaj Cleveland Cavaliers.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
NBA: Lakers arrijnë finalen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: