ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Çekia nuk i redukton trupat në Kosovë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Çekia nuk i redukton trupat në Kosovë   Sat May 30, 2009 12:02 pm

Republika e Çekisë nuk planifikon që vitin e ardhshëm ta zvogëlojë numrin e ushtarëve të vet në Kosovë, ka deklaruar ministri i Mbrojtjes, Martin Bartak.“Brenda dy javësh ministrat e NATO-s dhe të takohen dhe të vendosin për zvogëlimin gradual të njësiteve të KFOR-it”, ka thënë Bartak, duke shtuar se planifikohet që numri i ushtarëve nga 33 vende të reduktohet në 10 mijë.

Bartak i bëri këto komente gjatë një vizite në selinë e kontingjentit çek në kuadër të KFOR-it në Kosovë.

Republika e Çekisë ka rreth 500 trupa në Kosovë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Çekia nuk i redukton trupat në Kosovë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: