ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Koreja Veriore teston edhe një raketë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Koreja Veriore teston edhe një raketë   Sat May 30, 2009 12:05 pm

Koreja Veriore ka lansuar edhe një raketë me rreze të shkurtër veprimi, të gjashtën me radhë që nga e hëna kur u bë testi i parë bërthamor nëntokësor , njofton agjencia jugkoreane e lajmeve Jonhap.

Koreja Veriore, më parë, kërcënoi se do të përdor hapa të ri për të “mbrojtur” veten nëse Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara zbaton sanksione për shkak të testit bërthamor.

Këshilli i Sigurimit aktualisht është duke analizuar se si t’i përgjigjet testit, i cili shkaktoi një valë reagimesh ndërkombëtare.

Koreja Veriore gjithashtu ka bërë të ditur se nuk ka më detyrime ndaj marrëveshjes paqësore, e cila e ndërpreu luftën e viteve 1950-53 në siujdhesën e Koresë.

Ndërkohë, trupat amerikane dhe ato të Koresë Jugore, kanë ngritur gatishmërinë në nivelin më të lartë që nga viti 2006.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Koreja Veriore teston edhe një raketë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: