ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Figo: Të dielën pensionohem

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Figo: Të dielën pensionohem   Sat May 30, 2009 5:58 pm

Mesfushori i Interit, Luis Figo, ka konfirmuar largimin e tij nga futbolli aktiv duke thënë se do t’i var këpucët e tij pas ndeshjes kundër Atalantas.

Legjenda portugeze ka shkruar një letër të hapur në faqen zyrtare të klubit ku zyrtarisht konfirmon largimin e tij nga niveli i lartë i futbollit.

“Nesër, më 31 maj 2009, do të jetë e diela ime e fundit si futbollist. Dëshiroj t’i falënderoj të gjithë miqtë e mi dhe tifozët e Sporting Lisbonës, Barcelonës, Real Madridit, Portugalisë, dhe sidomos tifozët e Interit të cilët kanë qenë shumë të mirë ndaj meje që nga dita e parë që kam ardhur në Milano”, shkruan në një fragment të letrës së Figos.

Gjatë karrierës së tij, Figo ka fituar shumë tituj, duke përfshirë edhe Topin e Artë (2000), si dhe është zgjedhur lojtari më i mirë në botë nga FIFA në vitin 2001.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Figo: Të dielën pensionohem
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: