ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Milan do të japë Pirlon për Essienin?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Milan do të japë Pirlon për Essienin?   Sat May 30, 2009 6:00 pm

Milani dëshiron me çdo kusht që ta transferojë mesfushorin e Chesleat, Michael Essien, ndërsa "Il Corriere Dello Sport" njofton se Rossonerët janë të gatshëm të heqin dorë nga shtylla e mesfushës së tyre Andrea Pirlo për të fituar shërbimet e ganezit.

Sipas të njëjtit burim, trajneri Carlo Ancelotti do ta marrë me vete Pirlon në fund të sezonit kur të caktohet trajner i Bluve, edhe pse kjo nuk është konfirmuar nga asnjëra skuadër.

Kuqezinjtë planifikojnë të bëjnë ndryshime të mëdha në sezonin e ardhshëm dhe përveç trajnerit ata do të ndryshojnë edhe modelin e lojës së tyre, ku Essien mund të jetë njeriu i përshtatshëm për këtë gjë.

Të hënën pritet që Milani të bëjë njoftimin zyrtar në lidhje me të ardhmen e Ancelottit, me ç’rast do të jepet edhe një ide e qartë në lidhje me transferimet në afatin kalimtar veror.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Milan do të japë Pirlon për Essienin?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: