ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Barca dhe Interi nisin bisedimet për Ibrahimovicin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Barca dhe Interi nisin bisedimet për Ibrahimovicin   Sun May 31, 2009 1:47 pm


Sipas "El Mundo Deportivo", dy drejtorët sportivë të skuadrave Barcelona dhe Inter, Txiki Begiristain dhe Lale Oriali, respektivisht, kanë filluar bisedimet për transferimin e sulmuesit të Nerazzurëve, Zlatan Ibrahimovic, drejt Camp Nout.
Drejtuesit e Interit janë të vetëdijshëm që Ibracadabra do ta lë Giuseppe Meazzan, mirëpo dëshirojnë që të fitojnë sa më shumë nga largimi i tij.

Mësohet se Interi kërkon afër 75-80 milionë euro për të hequr dorë nga suedezi, ndërkohë qe drejtuesit e klubit zikaltër kanë problem me trajnerin Jose Mourinho, i cili me çdo kusht kërkon qëndrimin e Ibras tek Inter.

Vetë lojtari ka dëshirë të madhe të luajë për Barcelonën, ndërsa mbetet të shihet nëse Blaugranët janë në gjendje ta paguajnë shifrën e madhe që kërkojnë zikaltrit për njeriun kryesor të skuadrës. Në ndërkohë ekziston edhe një mundësi tjetër ku mund të përfshihet edhe kalimi i Samuel Eto'o në drejtim të kundërt dhe një shumë prej 50-55 milionë euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Barca dhe Interi nisin bisedimet për Ibrahimovicin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: