ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Reali dhe Liverpooli merren vesh për Alonson

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Reali dhe Liverpooli merren vesh për Alonson   Sun May 31, 2009 1:55 pm

"Sport" njofton se Liverpooli dhe Real Madridi kanë arritur marrëveshje për transferimin e Xabi Alonsos, i cili javën e ardhshme do të prezantohet para publikut në Santiago Bernabeu.


I njëjti burim shkruan se dy klubet kanë arritur në një pikë të përbashkët, ndërsa Reali do të paguajë 25 milionë euro, si edhe ekziston mundësia që Gabriel Heinze të jetë pjesë e marrëveshjes për të lëvizur në drejtim të kundërt.

Pritet që Alonso të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me Mbretërit, ndërsa krahas prezantimit të Alonsos, mësohet se Florentino Perez javën e ardhshme do ta prezantojë edhe trajnerin e ri të Los Merengues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Reali dhe Liverpooli merren vesh për Alonson
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: