ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Kosova U-20 humb pas penalltive

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Kosova U-20 humb pas penalltive   Sun May 31, 2009 8:31 pm

Përfaqësuesja e Kosovës, grupmosha 20-vjeçe ka mbyllur aventurën në turneun "Monthey 2009" në Zvicër, pasi në gjysmëfinalen e të shtunës ka pësuar humbje nga Hajduku i Splitit dhe atë vetëm pas penalltive.

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll baras 1:1, kurse në gjuajtjet e penalltive më të saktë u treguan kroatët, të cilët fituan 4:2.

Kroatët kaluan të parët në epërsi, kurse golin e barazimit në minutën e 62-të e shënoi Florent Sejdiu.

Ndërkaq nga penalltitë ishin të pasaktë Florent Papuçi dhe Kushtrim Lushtaku.

Kësisoj, futbollistët e rinj kosovarë kanë humbur rastin të plasohen në finalen e këtij turneu, por të dielën zhvillojnë ndeshjen për vendin e tretë me humbësin e ndeshjet tjetër gjysmëfinale, Totenhem - Flamengo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Kosova U-20 humb pas penalltive
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: