ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Milan nuk lejon befasi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Milan nuk lejon befasi   Sun May 31, 2009 8:31 pm

Skuadra e Milanit ka shënuar fitore të rëndësishme në xhiron e fundit të Serie A duke e mposhtur Fiorentinën në Stadio Franchi me rezultat prej 2-0.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa dhjetë minuta brenda pjesës së dytë (55’), superylli brazilian Ricardo Kaka krijoi avantazhin për mysafirët pas një krosimi të Zambrottas.

Lojtari i cili u inkuadrua në pjesën e dytë (68’), Alexandre Pato, rezultoi zëvendësim i suksesshëm, pasi që dyfishoi rezultatin në minutën e 76-të.

Vlen të përmendet se në këtë përballje u inkuadruan dy lojtarët të cilat i kanë munguar një kohë të gjatë Milanit, Alessandro Nesta (77’) dhe Genaro Gattuso (80’).

Po ashtu, ishte kjo ndeshja e fundit e legjendës së futbollit, Paolo Maldini, i cili u nderua me duartrokitje nga tifozët në Firence.

Me këtë fitore Rossonerët sigurojnë kualifikimin direkt në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Milan nuk lejon befasi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: