ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Kampioni mbyll sezonin me fitore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Kampioni mbyll sezonin me fitore   Sun May 31, 2009 8:33 pm

Kampioni i Italisë, Inter, ka shënuar fitore me rezultat prej 4-3 kundër Atalantas, në ndeshjen dramatike të të dielës të zhvilluar në Giuseppe Meazza.Serinë e golave e filloi Sulley Ali Muntari (6’), ndërsa katër minuta më pas (10’) Cristiano Doni barazoi rezultatin.

Nuk shkoi shumë (12’) dhe sulmuesi Zlatan Ibrahimovic riktheu epërsinë për vendasit, derisa Luca Cigarini barazoi rezultatin për të dytën herë (25’).

Në pjesën e dytë, mysafirët kaluan për herë të parë në avantazh me golin e dytë në ndeshje të Cristiano Donit (53’).

Interi reagoi sërish me anë të Esteban Cambiassos (80’), i cili e barazoi rezultatin, ndërsa një minutë më pas Ibracadabra shënoi golin e tij të dytë në këtë ndeshje dhe të fitores për Interin.

Luis Figo ishte njëri nga legjendat e futbollit, i cili po në ditën e sotme i dha fund karrierës së tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Kampioni mbyll sezonin me fitore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: