ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Torino në Serie B pas humbjes nga Roma

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Torino në Serie B pas humbjes nga Roma   Sun May 31, 2009 8:33 pm

Skuadra e Torinos është mposhtur nga Roma në Stadio Olimpico me rezultat prej 3-2 për t’u përshëndetur nga elita e futbollit italian.Mysafirët kaluan të parët në epërsi me anë të Tommaso Vailattit (9’), mirëpo më pas pranuan tre gola nga Giallorossët.

Fillimisht Jeremy Menez barazoi rezultatin (35’), ndërsa golat e Mirko Vucinic (74’) dhe Francesco Tottit nga penalltia (83’) e fundosën Torinon, pasi që krejt çka bënë mysafirët ishte një gol i shënuar nga Nicola Ventola një minutë pa përfunduar koha e rregullt.

Me këtë humbje Torino largohet nga Serie A, pasi që Bologna shënoi fitore kundër Catanias, për të siguruar qëndrimin në Ligën e Parë italiane.

Dy skuadrat tjera të larguara nga Serie A, janë Lecce dhe Reggina.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Torino në Serie B pas humbjes nga Roma
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: