ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Cottbus në Bundesliga 2

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Cottbus në Bundesliga 2   Sun May 31, 2009 8:34 pm

Skuadra në të cilën paraqitet mesfushori shqiptar Ervin Skela, ajo e Energie Cottbus, sezonin e ardhshëm do të bëjë gara në Ligën e Dytë gjermane- Bundesliga 2, pasi që është mposhtur edhe në përballjen e dytë të "play off"-it nga Nurnbergu me rezultat prej 2-0.Ndeshja e parë e zhvilluar në shtëpi të Cottbusit, Stadion der Freundschaft, kishte përfunduar me rezultat prej 3-0 në favor të skuadrës tashmë të promovuar në Bundesliga 1, Nurnberg.

Ndërsa ndeshja e dytë e zhvilluar në shtëpi të Nurnbergut, Frankenstadion, përfundoi me fitoren e skuadrës vendase me rezultat prej 2-0, me golat e Eigler (29’) dhe Mintal (37’).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Cottbus në Bundesliga 2
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: