ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Vucinic vazhdon me Romën deri në vitin 2013

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Vucinic vazhdon me Romën deri në vitin 2013   Mon Jun 01, 2009 6:10 pm

Sulmuesi malazias Mirko Vucinic ka vazhduar marrëveshjen e tij me Romën deri në vitin 2013, pasi sot nënshkroi kontratë të re katërvjeçare.Ish-sulmuesi i Lecces është ylli i fundit i cili nënshkruan marrëveshje të re me Romën, pasi këtë më herët e bënë edhe Alberto Aquillani dhe Juan.

Me marrëveshjen e re, Vucinic do ta vazhdojë marrëveshjen edhe për dy vite tjera dhe do të ketë kushte më të mira financiare.

“Roma dhe Mirko Vucinic kanë arritur pajtueshmëri për të vazhduar marrëveshjen deri në qershor të vitit 2013. Lojtari do të fitojë 3.3 milionë euro në zezonin 2008/09, 4 milionë në sezonin 2009/2010, 4.2 në 2010/11, 4.5 në 2011/12 dhe 4/7 euro në sezonin e fundit të tij, 2012/13”, ka shkruar klubi romak në faqen e vet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Vucinic vazhdon me Romën deri në vitin 2013
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: