ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Mediat spanjolle dhe italiane: Kaka lojtar i Realit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Powery
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 90
Pikët : 260
Join date : 19/05/2009

MesazhTitulli: Mediat spanjolle dhe italiane: Kaka lojtar i Realit   Wed Jun 03, 2009 1:48 pmDy gazetat spanjolle të afërta me Real Madridin kanë shkruar sot se Kaka është lojtari i ri i klubit spanjoll, dhe për të marrë shërbimet e tij Reali do të paguajë 65 milionë euro.

Mediat spanjolle tashmë e shohin Kaka të veshur me fanellën e Real Madridit, dhe përcjellin lajmin se klubi mbretëror është pajtuar të paguajë 65 milionë euro për brazilianin.

AS dhe Marca shkruajnë se Kaka do të marrë pagë prej 9 milionë eurosh pas largimit të tatimeve, ndërsa Reali do ta ketë në pronë edhe 50% të imazhit të futbollistit.

Më herët mediat shkruan se zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, së bashku me babanë e Kakas, kishin udhëtuar në Madrid, edhe pse në faqen zyrtare të rosonerëve vizita përshkruhej si miqësore.

Mediat italiane: Kaka pajtohet t’i bashkohet Realit

Edhe mediat italiane raportojnë që braziliani është pajtuar t’i bashkëngjitet Real Madridit.

“Sky Italia” njofton se Kaka më në fund e ka dhënë PO-në e tij për të arritur marrëveshje me Mbretërit.

Ajo që mungon është vetëm njoftimi zyrtar nga të dyja skuadrat, gjë që pritet të ndodhë shumë shpejt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mediat spanjolle dhe italiane: Kaka lojtar i Realit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: