ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Dorëzohet lista e kandidatëve për ambasadorë të Kosovës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Dorëzohet lista e kandidatëve për ambasadorë të Kosovës   Fri Jun 05, 2009 9:06 pm

Pas konsultimeve me presidentin dhe kryeministrin, të premten, ministri Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, ia ka përcjellë Komisionit për Politikë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, listën e ngushtë me emrat e kandidatëve për postet e ambasadorëve në tetëmbëdhjetë ambasadat e Republikës së Kosovës.Me këtë rast, ministri Hyseni ka falënderuar Panelin intervistues për përkushtimin e jashtëzakonshëm për ta kryer punën në një afat sa më të shkurtër.

Paneli intervistues në bazë të pikave të fituara nga kandidatët ka hartuar listën e ngushtë prej 3 kandidatësh për një post, e cila i është dorëzuar Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit.

Ky komision do të mbajë seanca të mbyllura dëgjimore me kandidatët, para se presidenti të dekretojë ambasadorët për 18 ambasadat e Republikës së Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Dorëzohet lista e kandidatëve për ambasadorë të Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: