ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Liderë botërorë përshëndesin fjalimin e Obamës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Liderë botërorë përshëndesin fjalimin e Obamës   Fri Jun 05, 2009 9:09 pm

Udhëheqësit ndërkombëtarë kanë përshëndetur fjalimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, për marrëdhëniet me botën muslimane.Qeveria izraelite tha se i ndan shpresat e Obamas për paqe midis Izraelit dhe botës arabe.

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Javier Solana, e cilësoi si "të shquar" fjalimin e presidentit amerikan duke thënë se ai "do të hapë një faqe të re" në marrëdhëniet me botën arabo-muslimane.

Shefi i Ligës Arabe, Amr Mussa, tha se fjalimi ishte "i balancuar" dhe hapi rrugën për marrëdhënie të mira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Liderë botërorë përshëndesin fjalimin e Obamës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: