ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Federer përballë Soderling në finalen e French Open

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Federer përballë Soderling në finalen e French Open   Sat Jun 06, 2009 11:42 am

Roger Federer është rikthyer dy herë nga një set disavantazh për të mposhtur rivalin e gjysmëfinales, Juan Martin Del Potro, me rezultat 3-2 në sete (3-6; 7-6; 2-6; 6-1; 6-4), dhe për të arritur kështu për të katërtën herë radhazi në finalen e French Open.Federer ka humbur në tre finalet e kaluara në Roland Garros ndaj rivalit të tij, numrit një të tenisit botëror, Rafael Nadal, dhe do të ketë në finalen e sivjetme një kundërshtar më të dobët, suedezin Robin Soderling (i 23-ti), i cili sot më herët mposhti kilianin Fernando Gozales 3-2 në sete (6-3; 7-5; 5-7; 4-6; 6-4).

Nëse Federer fiton në finale, do të barazojë rekordin e Pete Sampras, me 14 tituj Grand Slam, të cilin tashmë një kohë të gjatë është duke e kërkuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Federer përballë Soderling në finalen e French Open
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: