ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Mbahet Provimi i Maturës Shtetërore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DjMana
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Aries Numri i postimeve : 211
Pikët : 525
Join date : 19/05/2009
Age : 25
Location : tHeRaNdA

MesazhTitulli: Mbahet Provimi i Maturës Shtetërore   Sat Jun 06, 2009 7:50 pm

Mbahet Provimi i Maturës Shtetërore


Më shumë se 27 mijë maturantë sot po e sprovojnë dijen e tyre
në Provimin shtetëror të maturës. Provimi ka nisur nga ora 10:00
njëherësh në të gjitha qendrat.
Ministria e Arsimit ka
angazhuar rreth 3.500 administratorë mësimdhënës, ndërsa një numër i
konsiderueshëm deputetësh të Parlamentit të Republikës së Kosovës dhe
100 profesorë të Universitetit të Prishtinës të do të monitorojnë
procesin.

Me këtë rast ministri i Arsimit Enver Hoxhaj, ka theksuar se dita e
sotme është një ditë feste dhe sfide për të gjithë maturantët e
Republikës së Kosovës.

Provimi do të mbahet në 98 qendra shkollore të Kosovës. Testi, është
shtypur në katër gjuhë - përmban 100 pyetje - ndërsa kalueshmëria është
50% të përgjigjeve të sakta. Rezultatet do të publikohen me 12 qershor.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mbahet Provimi i Maturës Shtetërore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: