ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Gordon Brown riorganizon kabinetin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Gordon Brown riorganizon kabinetin   Sun Jun 07, 2009 12:52 pm

Pas dorëheqjes së disa ministrave britanikë, kryeministri Gordon Brown ka përpiluar një listë të re të kabinetit të tij qeveritar dhe ka theksuar se nuk do të tërhiqet nga posti, edhe pse opinioni publik britanik i ka shtuar kërkesat për dorëheqjen e tij.Brenda vetëm pak ditësh në Britaninë e Madhe kanë dhënë dorëheqjen 7 anëtarë të kabinetit qeveritar. Kriza qeveritare në Britaninë e Madhe filloi me të ashtuquajturën "aferën e dietave" të politikanëve.

Politikanët britanikë kanë paraqitur për vite të tëra llogari kontestuese ose kanë bërë mashtrime me llogaritë e paguara me paratë e taksapaguesve.

Ndërkohë në zgjedhjet komunale që u zhvilluan të enjten, së bashku me zgjedhjet për Parlamentin e Evropës, Partia Laburiste e kryeministrit Brown - siç edhe pritej - shënoi humbje. Ndërsa Partia Konservatore ka shënuar rritje të numrit të votave në shumë qytete dhe komuna.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Gordon Brown riorganizon kabinetin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: