Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 PD kundër shtyrjes eventuale të zgjedhjeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
BLaZzeR


Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 30
Location : n'Pc

PD kundër shtyrjes eventuale të zgjedhjeve Empty
MesazhTitulli: PD kundër shtyrjes eventuale të zgjedhjeve   PD kundër shtyrjes eventuale të zgjedhjeve EmptySun Jun 07, 2009 6:10 pm

Partia e Drejtësisë konsideron se çfarëdo shtyrje e zgjedhjeve lokale, jashtë afateve të përcaktuara me kornizën juridike të vendit do të paraqet goditje të rëndë për proceset demokratike në vend.

PD kundër shtyrjes eventuale të zgjedhjeve F.0607154601851_m

“Zhagitjet në këtë drejtim i shohim si plotësisht të paarsyeshme duke qenë se ngrisin tensionet në shoqëri dhe vonojnë mobilizimin e përgjithshëm për përgatitje të zgjedhjeve të drejta dhe demokratike”.

Partia e Drejtësisë po ashtu ka përgëzuar të gjithë punëtorët shëndetësorë që – sipas kësaj partie - në rrethana shumë të vështira janë duke arritur të ofrojnë shërbime shëndetësore për qytetarët e Kosovës. Kjo parti ka shpreh keqardhje të thellë që ata janë të detyruar të ushtrojnë profesionin e tyre fisnik në rrethana të mungesës së skajshme të barnave dhe materialit të domosdoshëm harxhues.

Si shkak kryesor të gjendjes së rëndë në këtë rrafsh të shërbimeve shëndetësore, Partia e Drejtësisë e konsideron jostabilitetin e palejueshëm në postin e zyrtarit më të lartë civil në Ministrinë e Shëndetësisë, sekretarit të përhershëm, në të cilin brenda pak më shumë se një viti nga ministri i Shëndetësisë u ndërruan dhe emëruan katër zyrtarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://ardhmeria-juaj.forum.st
 
PD kundër shtyrjes eventuale të zgjedhjeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LDD: Të caktohet data e zgjedhjeve sa më parë
» LDD: Të caktohet data e zgjedhjeve sa më parë
» Opozita bashkohet rreth datës së zgjedhjeve
» Obama: Bota të ngrejë zërin kundër Koresë së Veriut
» Rreth 500 serbë protestojnë kundër kontrollit doganor në veri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: