ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Dy ministra të Kosovës në Danimarkë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Dy ministra të Kosovës në Danimarkë   Mon Jun 08, 2009 1:13 pm

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj dhe ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Idriz Vehapi, gjatë ditës së sotme do të fillojnë një vizitë dyditore në Danimarkë.
Qëllimi i kësaj vizite është përmbushja e tre objektivave kryesore: informimi mbi sistemin e arsimit dhe aftësimit profesional, ndërlidhjen mes teorisë dhe praktikës, së dyti përfshirja e partnerëve socialë dhe sektorit të biznesit në marrjen e vendimeve në fushën e arsimit dhe aftësimit profesional dhe së treti domosdoshmëria e mësimit gjatë gjithë jetës dhe nevoja e përhershme për zhvillim të vazhdueshëm.

Në këtë aspekt do të shikohen aspekte krahasuese të Kornizës Kombëtare të Kualifikimeve dhe Sistemi i Sigurisë së Cilësisë mes Kosovës dhe Danimarkës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Dy ministra të Kosovës në Danimarkë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: