ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Sarkozy takon Thaçin në Paris

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Sarkozy takon Thaçin në Paris   Mon Jun 08, 2009 1:14 pm

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot do të takohet në Paris me presidentin e Francës, Nicolas Sarkozy. Ftesa nga presidenti Sarkozy vjen në kuadër të takimeve të tij me kryeministrat e rajonit të Evropës Juglindore.Gjatë vizitës në Francë, kryeministri Thaçi, i cili shoqërohet edhe nga ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, do të zhvillojë një drekë pune edhe me ministrin e Punëve të Jashtme të Francës, Bernard Kuochner.

Gjatë vizitës në Francë, Thaçi do të mbajë një fjalim në Qendrën për Studime dhe Hulumtime Ndërkombëtare (CERI), si dhe një konferencë shtypi në Qendrën për media të huaja.

Kjo është vizita e parë e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në Paris, pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës. /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Sarkozy takon Thaçin në Paris
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: