ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Hiddinkk: Ferguson gaboi taktikisht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Hiddinkk: Ferguson gaboi taktikisht   Mon Jun 08, 2009 4:02 pm

Ish-menaxheri i Chelseat, Guus Hiddink, ka fajësuar Sir Alex Ferguson dhe taktikën e gabuar të tij, për disfatën e Manchester United nga Barcelona në finalen e Ligës së Kampionëve.
“Finalen e Ligës së Kampionëve e shikova me një gëzim të veçantë. Ishte tepër e mërzitshme. Në fushë kishte vetëm një ekip dhe ishte Barcelona. Nuk kishte luftë të vërtetë dhe kjo është dëshmi se duhet më me kujdes ta analizoni kundërshtarin”, ka thënë Hiddink.

“Barcelona e luajti futbollin e vet, por ata dinin si t’i shfrytëzonin pikat e dobëta të United. Messi nuk luante në anën e tij të zakonshme të djathtë dhe më shumë lëvizte në pjesën e qendrës, derisa Samuel Eto’o luante në të djathtë”, ka shtuar holandezi

Hiddink nuk është i vetmi që e ka fajësuar Fergusonin për taktikë të gabuar. Pas finales së Romës, këtë e kanë bërë edhe Cristiano Ronaldo dhe Carlos Tevez.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Hiddinkk: Ferguson gaboi taktikisht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: