ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Policia bën kallëzim penal ndaj Ivanoviqit dhe Jakshiqit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Policia bën kallëzim penal ndaj Ivanoviqit dhe Jakshiqit   Tue Jun 09, 2009 8:20 pm

Policia e Kosovës ka iniciuar kallëzim penal kundër dy përfaqësuesve të Këshillit Kombëtar Serb në Mitrovicë: Millan Ivanoviq dhe Marko Jakshiq.Ky kallëzim, siç thuhet, është bërë për shkak të thirrjeve të tyre publike për djegien e vendkalimeve 1 dhe 31 në veri të Kosovës, në shkurt të vitit të kaluar.

Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti. Hoti tha se i mbetet Prokurorisë së Qarkut, e cila edhe ka kërkuar zhvillimin e hetimeve, që t’i nisë ose jo procedurat penale kundër Jakshiqit dhe Ivanoviqit.

Ivanoviq dhe Jakshiq i kanë hedhur poshtë akuzat, duke i cilësuar si të pavërteta dhe pabaza.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Policia bën kallëzim penal ndaj Ivanoviqit dhe Jakshiqit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: