ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Butragueno kthehet te Real Madridi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Butragueno kthehet te Real Madridi   Thu Jun 11, 2009 5:59 pm

Legjenda e Real Madridit, Emilio Butragueno, është kthyer te Los Merengues pasi i është dhënë një pozitë nga presidenti Florentino Perez.45-vjeçari kthehet në Bernabeu tre vite pasi ishte larguar nga posti i zëvendëspresidentit dhe tani do ta luajë rolin e Drejtorit për Marrëdhënie Institucionale.

Butragueno ka qenë lojtar i Real Madridit gjatë viteve 1984-1995, duke u paraqitur 341 herë me fanellën e Mbretërve dhe duke shënuar 123 gola.

Butragueno ka qenë pjesë e pesëshes legjendare të përbërë nga: Manolo Sanchis, Martin Vazquez, Michel, Miguel Pardeza dhe Butragueno.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Butragueno kthehet te Real Madridi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: