ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Buffon: Brazili favorit për Kupën e Konfederatave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Buffon: Brazili favorit për Kupën e Konfederatave   Sun Jun 14, 2009 10:50 am

Portieri i Italisë, Gianluigi Buffon, ka folur për përfaqësueset favorite për ta fituar Kupën e Konfederatave, duke pohuar se Brazili mbetet favoriti kryesor për ta fituar turneun, i cili fillon të dielën.
“Brazili ka më shumë kualitet dhe më shumë talentë. Mirëpo edhe ne (Italia) dhe Spanja do të mundohemi të fitojmë. Për mua ky turne vlen shumë, pasi që janë të përfshira përfaqësueset më të mira nga të gjitha kontinentet”.

“Nëse ne e fitojmë kjo do t’i ndihmonte shumë futbollit italian, sepse ne ndihemi si ambasadorë të futbollit italian”, është shprehur portieri i Juves për “La Gazzetta dello Sport”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Buffon: Brazili favorit për Kupën e Konfederatave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: