ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 NBA: Cavaliers ruajnë shpresat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 24
Location : n'Pc

MesazhTitulli: NBA: Cavaliers ruajnë shpresat   Fri May 29, 2009 3:10 pm

LeBron James ka bërë një paraqitje të shkëlqyeshme në çerekun e katërt, për t’i dhënë fitoren 112-102 Cleveland Cavaliers ndaj Orlando Magic, duke shpëtuar liderin e Lindjes nga eliminimi në finale.

James shënoi 17 nga 37 pikët në periudhën e fundit, duke arritur triple-double, me 14 kërcime dhe 12 asistime, për të ngushtuar diasvantazhin e ndeshjeve finale në 3-2. Mo Williams kontribuoi me 24 pikë për Cavaliers.

Hedo Turkoglu shënoi 29 pikë dhe Dwight Howard 24 pikë dhe 10 kërcime për Magic, të cilët udhëhoqën me 90-89 deri në çerekun e katërt. Ndeshja e gjashtë mes dy ekipeve zhvillohet të shtunën në Orlando.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
NBA: Cavaliers ruajnë shpresat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Sport-
Kërce tek: