Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Jonida si kompozitore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
BLaZzeR


Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 30
Location : n'Pc

Jonida si kompozitore Empty
MesazhTitulli: Jonida si kompozitore   Jonida si kompozitore EmptySun Jun 07, 2009 12:05 pm

Këngëtarja e suksesshme nga Shqipëria, Jonida Maliqi, në një intervistë për shtojcën "Summer Pages", ka njoftuar se së shpejti do të vijë me një këngë të re, ku do ta ketë edhe rolin e kompozitores.

Jonida si kompozitore F.0607105221804_m

“Së shpejti do të dal në skenë me një këngë, që është e para ku unë do të prezantohem si kantautore. Do të realizoj edhe një videoklip, është një rok-baladë, e kam shkruar dhe kam bërë vetë muzikën dhe orkestrimin e ka bërë Darko Dimitrov. Pas eksperiencës së fundit që pata me produksionin e tij, ku unë me të vërtetë fitova çmimin e parë, doja pikërisht që të ishte ai që ta orkestronte këtë këngë.

“Ndihem shumë krenare, pasi qenka shumë bukur kur krijon vetë këngën dhe kjo krijesë është pjesë e jotja. Besoj që edhe mesazhin që kam, ta përcjell sa më mirë te publiku. Kënga do të dalë së shpejti, por nuk po vendos një afat sepse gjithmonë ka barriera që dalin përpara dhe më pas jam unë përsëri që bëhem pishman se përse nuk u realizua në kohën e duhur”, ka thënë Jonida.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Jonida si kompozitore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: V.I.P & Show Biz-
Kërce tek: