Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Vret veten ish-presidenti i Koresë së Jugut, Roh Moo-hyun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
BLaZzeR


Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 30
Location : n'Pc

Vret veten ish-presidenti i Koresë së Jugut, Roh Moo-hyun Empty
MesazhTitulli: Vret veten ish-presidenti i Koresë së Jugut, Roh Moo-hyun   Vret veten ish-presidenti i Koresë së Jugut, Roh Moo-hyun EmptySat May 23, 2009 8:29 pm

Një ndihmës kryesor i ish-presidentit të Koresë së Jugut Roh Moo-hyun tha se më sa duket Roh ka vrarë veten.
Vret veten ish-presidenti i Koresë së Jugut, Roh Moo-hyun F.0523185648533_m
Ndihmësi u tha gazetarëve se ish presidenti Roh kishte lënë një shënim sot në mëngjes para se të ngjitej në një mal afër shtëpisë, nga i cili më pas u hodh në greminë.

Policia thotë Roh kishte marrë plagë të rënda në kokë. Ai vdiq gjatë rrugës për në spital, në pjesën jugore të vendit.

Autoritetet thonë se po hetojnë rrethanat e vdekjes.

Roh, i cili ishte 65 vjeç, ka qenë president nga viti 2003 deri më 2008. Ai u zgjodh në këtë post falë një programi të tij për luftën kundër korrupsionit.

Në fillim të këtij muaji, ai u mor në pyetje pas akuzave se gjatë kohës kur ishte në pushtet kishte marrë ryshfet me vlerë prej më shumë se 6 milion dollarësh nga një biznesmen.

Ai e pranoi se gruaja e tij kishte marrë një sasi parash si hua për të paguar borxhet, por tha se nuk kishte patur dijeni për paratë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Vret veten ish-presidenti i Koresë së Jugut, Roh Moo-hyun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vetevritet ish-presidenti i Korese Jugore
» Motra tre vjeqare vret vellaun e tij 2 vjeqar
» Obama: Bota të ngrejë zërin kundër Koresë së Veriut
» Ivanov, zgjidhet presidenti i ri
» Presidenti i Genoas takohet me Quaresman

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: