Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 LDD: Të caktohet data e zgjedhjeve sa më parë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
BLaZzeR


Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 30
Location : n'Pc

LDD: Të caktohet data e zgjedhjeve sa më parë Empty
MesazhTitulli: LDD: Të caktohet data e zgjedhjeve sa më parë   LDD: Të caktohet data e zgjedhjeve sa më parë EmptySat May 30, 2009 12:04 pm

Lidhja Demokratike e Dardanisë ka kërkuar që sa më parë të caktohet data e zgjedhjeve lokale nga ana e presidentit të Kosovës, Fatmir Sejdiu.

LDD: Të caktohet data e zgjedhjeve sa më parë F.0529155337493_m

Caktimi i datës së zgjedhjeve nga ana e presidentit, sipas LDD-së, është obligim kushtetues. “Andaj, bëjmë thirrje që ky proces të mos zvarritet më, ngase kjo i bënë të dyshojnë qytetarët e Kosovës, se koalicioni qeverisës dëshiron ta përcaktojë fituesin ende pa u mbajtur fare zgjedhjet e paralajmëruara që do të mbahen këtë vit”, është thënë të premten në mbledhjen e Kryesisë së kësaj partie.

LDD këmbëngul se këto zgjedhje duhet të mbahen gjatë muajit tetor për arsye të shumta, ku mbi të gjitha është që t’i mundësohet votuesve që të dalin në zgjedhje gjatë kohës kur klima në Kosovë është më e përshtatshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://ardhmeria-juaj.forum.st
 
LDD: Të caktohet data e zgjedhjeve sa më parë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LDD: Të caktohet data e zgjedhjeve sa më parë
» Data e zgjedhjeve pas takimit me KQZ-në dhe përfaqësuesit e partive politike
» Bruce Lee 'dashuria' e parë e Pink
» Terminatori fiton 13 milionë dollarë në ditën e parë
» PD kundër shtyrjes eventuale të zgjedhjeve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: