Join date : 18/05/2009
Age : 30
Location : n'Pc

Liverpool përfundon sezonin me fitore Empty
MesazhTitulli: Liverpool përfundon sezonin me fitore   Liverpool përfundon sezonin me fitore EmptySun May 24, 2009 9:41 pm

Të kuqtë e Liverpoolit kanë shënuar fitore në takimin e fundit të sezonit, duke mposhtur në Anfield ekipin e Tottenhamit me rezultat 3-1 dhe duke ruajtur pozitën e dytë tabelare.
Liverpool përfundon sezonin me fitore F.0524194611280_m
Fernando Torres hapi rezultatin pas 30 minutash lojë, pasi një harkim i Dirk Kuyt gjeti atë në zonë dhe sulmuesi spanjoll nuk huqi për të shënuar golin e tij të 50-të me fanellën e Liverpoolit.

Pjesa e dytë e ndeshjes solli dyfishimin e epërsisë së vendasve, me një goditje të Kuyt e cila u devijua nga mbrojtësi Alan Hutton për të përfunduar në rrjetën e portierit Heurelho Gomes.

Ish-lojtari i Liverpoolit, i rikthyer te Tottenhami, shënoi golin e vetëm ‘hakmarrës’ për mysafirët në minutën e 77-të, por pas katër minutash tjera vendasit u përgjigjën edhe me golin e tretë, që kësaj here u shënua nga Yossi Benayoun (81’).

Me këtë fitore Liverpooli përfundon sezonin në pozitën e dytë me tre pikë mbi Chelaean, dhe katër pikë nën Manchester United.