ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Lauka: Liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
avatar

Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 25
Location : n'Pc

MesazhTitulli: Lauka: Liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë   Sun Jun 07, 2009 6:09 pm

Nën përkujdesjen e komunës, në Mitrovicë u mbajt një manifestim rasti kushtuar Ditës së Dëshmorëve të kësaj komune, në të cilën morën pjesë zyrtarë komunalë, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Islam Lauka, ai në NATO Artur Kuko, familjarë dhe qytetarë të shumtë.Me këtë rast kryetari i komunës së Mitrovicës, Bajram Rexhepi, tha se kanë kaluar dhjetë vjet që ne frymojmë të lirë dhe çdo ditë përjetojmë jetën e dinjitetshme që nuk e kishim me shekuj. Ai tha se për këtë meritë të madhe kanë dëshmorët, të cilët flijuan veten për këtë ditë.

Ndërsa ambasadori Lauka tha se liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë, të cilin e paguan dëshmorët e saj. Ai shtoi se Kosova tashmë është shtet dhe nuk ka kush që e pengon që shteti më i ri i botës të ecë përpara.

Në emër të shoqatave të dala nga lufta foli Alie Tmava, kryetare e Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, e cila tha se dëshmorët janë më meritorët për lirinë që po e gëzojmë sot andaj kërkoi që t?i përkujtojmë çdoherë.

Me rastin e Ditës së Dëshmorëve, përfaqësues të pushtetit lokal dhe të organizatave të dala nga lufta kanë bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Shipol.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Lauka: Liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: