Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 Lauka: Liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
BLaZzeR


Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 30
Location : n'Pc

Lauka: Liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë Empty
MesazhTitulli: Lauka: Liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë   Lauka: Liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë EmptySun Jun 07, 2009 6:09 pm

Nën përkujdesjen e komunës, në Mitrovicë u mbajt një manifestim rasti kushtuar Ditës së Dëshmorëve të kësaj komune, në të cilën morën pjesë zyrtarë komunalë, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Islam Lauka, ai në NATO Artur Kuko, familjarë dhe qytetarë të shumtë.

Lauka: Liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë F.0607153706950_m

Me këtë rast kryetari i komunës së Mitrovicës, Bajram Rexhepi, tha se kanë kaluar dhjetë vjet që ne frymojmë të lirë dhe çdo ditë përjetojmë jetën e dinjitetshme që nuk e kishim me shekuj. Ai tha se për këtë meritë të madhe kanë dëshmorët, të cilët flijuan veten për këtë ditë.

Ndërsa ambasadori Lauka tha se liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë, të cilin e paguan dëshmorët e saj. Ai shtoi se Kosova tashmë është shtet dhe nuk ka kush që e pengon që shteti më i ri i botës të ecë përpara.

Në emër të shoqatave të dala nga lufta foli Alie Tmava, kryetare e Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, e cila tha se dëshmorët janë më meritorët për lirinë që po e gëzojmë sot andaj kërkoi që t?i përkujtojmë çdoherë.

Me rastin e Ditës së Dëshmorëve, përfaqësues të pushtetit lokal dhe të organizatave të dala nga lufta kanë bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Shipol.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://ardhmeria-juaj.forum.st
 
Lauka: Liria e Kosovës ka një çmim shumë të shtrenjtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KQZ kërkon më shumë gra në politikë
» Rezoluta, akt shumë i rëndësishëm për të ardhmen e vendit tonë
» Shumë të vdekur si pasojë e luftimeve në Somali
» Mediat përmirësuan imazhin e Kosovës
» LDK: Zgjedhjet të organizohen nga institucionet e Kosovës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: