Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 AKR: El Salvadori do ta njohë Kosovën më 2 qershor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BLaZzeR
Admin
Admin
BLaZzeR


Leo Numri i postimeve : 649
Pikët : 1861
Join date : 18/05/2009
Age : 30
Location : n'Pc

AKR: El Salvadori do ta njohë Kosovën më 2 qershor Empty
MesazhTitulli: AKR: El Salvadori do ta njohë Kosovën më 2 qershor   AKR: El Salvadori do ta njohë Kosovën më 2 qershor EmptyMon May 25, 2009 8:45 pm

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Ibrahim Gashi ka bërë të ditur se El Salvadori do të njohë Kosovën më 2 qershor të këtij viti.
AKR: El Salvadori do ta njohë Kosovën më 2 qershor F.0525181329594_m
Gashi, në një konferencë për media të mbajtur të hënën, ka bërë të ditur se këtë lajm e ka marrë nga kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Nënkryetari i AKR-së ka thënë se Pacolli është ftuar në inaugurimin e presidentit të ri të këtij vendi, ku do të takohet edhe me presidentë të vendeve të ndryshme, ndërkohë që ka theksuar se do të ishte e udhës që Pacolli të autorizohet nga institucionet e Kosovës që ta përfaqësojë Republikën e Kosovës në këto takime.

AKR-ja me këtë rast ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, respektivisht Ministrinë e Punëve të Jashtme për pasivitet në lobimin për njohjet e pavarësisë së Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://ardhmeria-juaj.forum.st
 
AKR: El Salvadori do ta njohë Kosovën më 2 qershor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pacolli do të sigurojë njohjen nga El Salvadori
» Më 6 qershor hiqen vizat ndërmjet Turqisë dhe Kosovës
» Pritet një bum njohjesh për Kosovën
» Franca garanton mbështetjen për Kosovën
» Konferenca Islamike miraton rezolutën për Kosovën

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te rejat e fundit :: Lajme-
Kërce tek: